جستجو
چه نوع آسانسوری نیاز دارید؟

چه نوع آسانسوری نیاز دارید؟

آسانسور، این اتاقک متحرک کار رفت و آمد بین طبقات مختلف را آسان کرده است. در واقع به نوعی می توان گفت که این وسیله برای بشر قرن 21 که در حال سرعت و حرکت است ساخته شده است. آسانسور انواع مختلفی دارد که باید متناسب با شرایط و نیاز از آن‌ها استفاده کرد.ساختمان‌های کوچکتر با پنج طبقه یا کمتر معمولا نیاز به آسانسور هیدرولیکی دارند. ساختمانهای بلندتر نیاز به آسانسور بالابرنده دارند. در صنعت آسانسور، "آسانسور کشش" نامیده می شود.

 

 

آسانسور مسکونی

آسانسورهای مسکونی دارای یک اتاقک هستند که برای رفت و آمد بین طبقات آپارتمان مختص خانواده طراحی شده‌اند. اگر آسانسور بیش از یک محل اقامت داشته باشد یا اگر در هر نوع ساختمان دیگری نصب شود، باید یک آسانسور تجاری باشد. آسانسورهای مسکونی معمولا ظرفیت 500 یا 750 پوند دارند.

 

 

آسانسور مسافر

آسانسور مسافر برای حمل مسافر طراحی و اجرا می شود. شرکت‌های آسانسور می توانند آسانسورهای مسافرتی را در انواع سرعت و اندازه‌های مختلف طراحی کنند. بزرگترین آسانسور مسافر با ظرفیت 10000 پوند طراحی شده است، گرچه بیشترین آسانسورهای مسافر بین 2500 و 5000 پوند هستند. بیشتر آسانسورهای مسافر برای مکان های چون بیمارستان طراحی می‌شوند. آن ها می‌توانند هیدرولیک یا کششی باشند. همچنین می‌توانند ماشین آلات کمتری داشته باشند، که در ان صورت اساسا نوع خاصی از آسانسور کششی هستند.

 

آسانسور بار

این آسانسور مختص حمل و نقل‌های سنگین است و برای حمل مواد طراحی شده‌اند. درب‌های آسانسور حمل و نقل به صورت عمودی باز و بسته می‌شود. بسیاری از آسانسورهای حمل و نقل قدیمی دارای دروازه‌های چوبی هستند که به صورت دستی باز و بسته می شوند. این نوع آسانسورها را می توان در20000 پوند و یا بیشتر در موارد ویژه طراحی کرد. امکان سفارش این آسانسورها براساس نوع ساخت و ساز و بارهایی که باید حمل کنندامکان پذیر است. آسانسورهای حمل و نقل در هر ظرفیتی از سرعت و اندازه مورد نیاز توسط شرکت‌های سازنده وجود دارد.

 

 

آسانسور خدمات و یا سرویس

آسانسورهای خدمات اغلب به اشتباه بعنوان آسانسور حمل  شناخته می‌شود. آسانسورهای خدماتی در واقع آسانسورهای که مختص تنها کارکنان ساختمان تجاری است. مثال شایعترین آسانسور خدماتی نمونه‌ای است که  در هتل‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. یک آسانسور حمل و نقل به صورت عمودی باز خواهد شد و درهای آن دو طرفه باز می‌شود، در حالی که آسانسورهای خدماتی دارای درب‌های کشویی هستند.

‏‫آسانسورMRL

یکی از جدیدترین نوآوری‌ها در عرصه آسانسور، آسانسورهای کوچک ماشین و یا آسانسور MRL هستند. بیشتر آسانسورهای MRL در واقع همان آسانسورهلی مسافر کششی هستند. عملکر آن‌ها بوسیله‌ی یک ماشین کوچک و موتور در بالای شفت آسانسور و واحد کابل امکان‌پذیر می‌شود. در اکثر آسانسورها با حذف اتاق ماشین می توان راندمان بیشتری در برنامه ریزی فضا داشت. آسانسور MRL ماهیت جم و جوری دارد البته در اندازه‌ و ظرفیت‌های مختلف قابل سفارش است. آسانسور MRL نیز می‌تواند به عنوان آسانسور مسافر یا حمل و نقل طبقه بندی شود، اما تقریبا همیشه مسافر است.

 

آسانیور رستوران یا غذا بر

در خانه های مسکونی، هتل ها، بیمارستان‌ها و حتی رستوران‌ها، این آسانسورمی تواند بسیار کارامد باشد. آن‌ها می توانند در یک فضای  کوچک نصب شوند و غذا، بسته‌ها و موارد دیگر را بین طبقه‌ها سریع و آسان جابجا کنند.

 

 

یکی از چیزهایی که بسیاری از مدیران و صاحبان املاک متوجه نمی‌شوند این است که انواع مختلف و کلاس‌های گوناگون آسانسور برای ساختمان‌ها بسته به اندازه و نوع بار وجود دارد. بنابراین بهتر است آسانسور را بر اساس نوع کاربری و فضایی که در اختیار است سفارش داد و در آن  بیش‌تراز ظرفیت استاندارد استفاده نشود.

 

نظر خود را ارسال کنید