جستجو
پلی استایرن ورقه‌ای و نحوه‌ی نصب آن به عنوان عایق

پلی استایرن ورقه‌ای و نحوه‌ی نصب آن به عنوان عایق

پلی استایرن ورقه‌هایی پلاستیکی هستند که برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی استفاده می‌شوند. پلی استالین نوعی پلی‌مر است که از منومر استایرن تولید می‌شود. پلی استایرن به دلیل عایق بودن و قیمت مناسب در بازار طرفداران فراوانی دارد. به طور کلی، مواد بسیاری برای عایق‌کاری خانه‌ها وجود دارد، اما ورق‌های پلی استایرن دارای مزایای متعددی هستند. پلی استایرن با توجه به ویژگی های منحصر به فردی چون: مقاوم در برابر آتش، عایقی برای صدا، انرژی و هزینه کم تعمیر و نگهدار که داردآن را به یک عایق کاری بسیار کارآمد تبدیل کرده است.

 

 

موارد لازم برای نصب ورق پلی استایلن

-          ورق پلی استایرن

-          چسب برای پلی استایرن

-          دستکش ایمنی، عینک ایمنی

-          چکش لاستیکی، چاقوی ابزار

-          مته ماشین آلات، بیت مته، میکسر

-          نوار اندازه گیری، قاب مربع، مداد

-          نردبان

-          سطل

 

آماده سازی چسب برای پلی استایرن

استفاده از یک سطل جهت آماده سازی چسب برای تخته‌های پلی استایرن لازم است. ملات باید قبل از انجام کار آماده شود. به منظور تهیه چسب، فقط 3/1 سطل را با آب پر کرده و سپس مواد اولیه را باید اضافه کرد. قبل از مخلوط کردن مواد با هم، بهتر است چند دقیقه دست نگه داشت. به این ترتیب، چسبندگی بهتری را در پی خواهد داشت. آب باعث فعال شدن مولکول‌ها می‌شود. دو روش وجود دارد که می توان برای مخلوط کردن ملات استفاده کرد: یک روش دستی است که با استفاده از یک ماله انجام می‌شود و یا روش مکانیکی، که با استفاده از یک میکسر مته صورت می‌گیرد. روش میکسر چسب را بهتر و سریع تر آماده می‌کند.

 

چسباندن ورق‌ها

قبل از نصب عایق پلی استایرن سطح دیوار را باید تمیز کرد سپس صفحات پلی استایرن را در الگوی مورد نظر می توان اجرا کرد.بعد از آن ملات را به صفحات پلی استایرن افزوده و از یک ماله باید استفاده کرد. ضخامت چسب نباید بیش از 2/1 سانتیمتر باشد، در غیر این صورت ورق بر روی دیوار بتنی نصب نمی‌شود.  بهتر است ملات روی دیوار زده شود سپس ورق را به آن چسباند اما اگر سطح دیوار دارای بی نظمی‌های متعددی باشد، بهتر است که ملات روی تخته‌های پلی استایرن ریخته شود.

پس از چسباندن ورق های پلی استایرن، باید آنها را به صورت افقی روی دیوار بتنی نصب کرد. باید هنگام چسباندن به دیوار از تراز بودن ورق‌ها اطمینان کامل داشت. بعد، ورق را باید به آرامی فشار داد. سپس همچنان نصب ورق‌های پلی استایرن را تا پایان ردیف باید ادامه داد. برای آنکه کار حرفه‌ای تر انجام شود باید مطمئن بود که لبه‌ی همه‌ی ورقه‌ها هموار است. به این ترتیب تمام سطح دیوار را با ورق پلی استایرن باید پوشاند. بعد از اتمام کار باید سطح ورقه‌ها را تمیز کرد تا چسب به روی آن‌ها باقی نماند. نصب ورق پلی استالین اگر توسط افراد متخصص انجام نشود باید توسط دو نفر صورت بگیرد تا کار حرفه‌ای‌تر جلوه کند.

 

مزایای ورق پلی‌استایرن

با صرف سرمایه گذاری در عایق کاری حرفه‌ای، می‌توان مقدار زیادی از بودجه را ذخیره کرد. با ورق‌های پلی استایرن می‌توان در طول شب‌های سرد زمستانی تا 50٪ انرژی را ذخیره کرد، در حالی که داخل خانه دارای آب و هوای گرم خواهد بود. علاوه بر این، با افزایش ضخامت ورق‌های پلی استایرن، مقاومت حرارت نیز افزایش می یابد.عایق پلی استایرن را می توان به راحتی با سایر بافت‌های خانه هماهنگ کرد. برای این کار می‌توان دو لایه از بتونه را روی عایق پلی استایرن کشید و سپس از رنگ تزئینی به روی آن استفاده کرد.

بنابراینسرمایه گذاری در عایق پلی استایرن یک تصمیم هوشمندانه است. در حالی که هزینه‌های انرژی به طور پیوسته کاهش می‌یابد، ارزش خانه نیز افزایش می‌یابد.

 

نظر خود را ارسال کنید